آموزش کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار اینترنتی

جدیدترین مطالب

سئو

سئو 
یکی از نیاز های هر سایت و وبلاگی است. چون میتواند باعث موفقیت یک وبلاگ شود و بازدید فراوانی برای آن به ارمغان بیاورد. در سئو٬ دو بحث on-site optimization و Off-page optimization خودنمائی میکنند
در بهینه سازی On-site ما بر روی محتوا و بهینه بودن وبسایت خود و در بخش Off-page بر روی اشتراک گذاری و لینک شدن توسط دیگر سایت ها کار میکنیم.در ادامه به این مهم اشاره میکنیم که هر کدام از بخش های کلی بهینه سازی بر روی چه چیزهایی تاثیر گذار است:
On-site optimization :
۱- بهینه سازی میتواند باعث افزایش رتبه وبسایت ما در گوگل شود. (مستقیم)
۲- میتواند باعث بالارفتن بازدید ورودی ما از موتورهای جست و جو شود.
۳- باعث افزایش و بالا رفتن تجربه کاربری شود.(غیرمستقیم)

Off-page optimization:
۱- به سئو کمک شایانی میکند. (مستقیم)
۲- بک لینک های بیشتر و بازدید بیشتر به ارمغان می‌آورد. (مستقیم)
۳- بر روی برند ما تاثیر گذار است. (مستقیم)
۴- مشترکین وبسایت را افزایش می دهد. (غیرمستقیم)

نوشته هایی که در بالا خواندید٬ تاثیرات مثبت بهینه سازی بودن سایت است. در ادامه میخواهم فاکتور های دیگر سئو را بر اساس ارزشی که دارند توضیح دهم :

۱- مطالب با کیفیت در وبلاگ شما :
مطالب بهینه و با کیفیت می توانند وبلاگ شما را به موفقیت برسانند چون مردم به وبلاگ شما می‌آیند که مطالب شما را بخوانند. پس فقط چند نکته در این رابطه که:
بهینه بودن تیتر " هم برای موتور های جست و جو و هم برای کاربران
اشتراک گذاری نوشته در شبکه های اجتماعی
اضافه کردن تصاویر و متا‌تگ های با کیفیت به نوشته ها
نوشتن در رابطه با موضوعاتی که کاربران به دنبال آنها هستند.

۲- کلمات کلیدی :
انتخاب کلمات کلیدی مناسب یکی از بخش های مهم در بهینه سازی وبسایت هاست. چون تا شما ندانید که می خواهید برای چه کلمه/کلماتی محتوا تولید کنید و یا رتبه وبسایتتان را در آن کلمات افزایش دهید تلاش شما بی نتیجه خواهد بود.
درست است که کلمات کلیدی مهم هستند٬ اما نباید فقط بر روی ۱ یا ۲ کلمه تلاش کنید و از کلمات دیگری که میتوانند به وبسایت شما کمک کنند غافل شوید. همینطور مهم است که چگالی کلمات کلیدی استفاده شده در نوشته شما از حدی که این روز ها  ۳ تا ۴٪ است فراتر نرود٬ اما فراموش نکنید که گوگل هرگز جایی نگفته است که چگالی کلمات کلیدی در نوشته نباید از این مقدار فراتر رود.
 اما شما احتیاط جانب را در نظر بگیرید و به جای استفاده مکرر از یک کلمه٬ از کلمات مترادف استفاده کنید.

۳- تگ های Heading :
برخی از وبلاگ نویس ها و افراد فعال در زمینه سئو می گویند که این تگ ها دیگر مهم نیستند. اما مت کاتس در یکی از ویدئو های خود اعلام کرد که “هنوز تگ های Heading در سئو مهم هستند”. این تگ ها به گوگل اعلام می کنند که صفحه‌ی فعلی در رابطه با چیست.

۴- فعالیت بر روی چند موضوع نزدیک به هم :
زمانی که کاربران به دنبال یک محتوا می گردند٬ دوست دارند با سایت هایی مواجه شوند که در رابطه با آن موضوع فعالیت کنند نه یک سایتی که در رابطه با همه چیز می نویسد و در هیچ‌کدامشان صاحبت سبک نیست. بازدید هدف‌دار می تواند تفاوت بسیار واضحی در کار شما و مشهور شدن شما داشته باشد. چون بازدید غیرهدف و در وبلاگ های تخصصی٬‌عموم مردم معنا می شوند.

۵- حضور در شبکه های اجتماعی:
شاید در اولین نگاه بگویید شبکه های اجتماعی سایت هایی هستند که لینک های No-follow ارائه میدهند و تاثیر فراوانی بر روی سایت ما ندارد! اما باید بگویم که خیر! درست است که این سایت ها لینک های No-follow می دهند اما با توجه به مقدار بازدید و ارزششان گوگل به آنها توجه فراوانی دارد و از آنها در رتبه دهی به سایت ها استفاده میکند. درکل این نوع لینک ها بی ارزش نیستند و نباید از آنها چشم‌ پوشی کرد. می‌بایست از این سایت ها هم برای برندسازی٬ کسب بازدید و دریافت بک‌لینک استفاده کرد.

۶-  خوانابودن نوشته های سایتتان:
گوگل همیشه در تلاش است که سایت های خوب را به کاربران معرفی کند٬ اگر سایت شما خوانا نباشد و مشکلات گرامری داشته باشد گوگل هرگز آن‌را به کاربران پیشنهاد نمی دهد. نوشته شما هیچ‌گاه به عنوان رتبه اول در نتایج جست و جو ظاهر نمی شود. برای این که گوگل وبسایت شما را به عنوان وبسایت برتر در نتایج جست‌و‌جویش نمایش دهد می بایست نوشته های خوانا و کاملی را به کاربران ارائه دهید. پس قبل از انتشار نوشته هایتان آن‌ها را ویرایش کنید.

۷-لینک ها :
لینک ها بالاترین اولویت را در نزد موتورهای جست‌‌وجو دارند و لینک های Do follow از سایت های معتبر می تواند بازده و سود فراوانی برای وبلاگ نویس ها داشته باشد.
بازدید از موتورهای جست‌وجو (غیرمستقیم)
بازدید از سایت لینک دهنده (مستقیم)
مشترکین و بازدیدکنندگان دائمی بیشتر (غیرمستقیم)
کمک در برندسازی وبلاگ (مستقیم)

دیدیم که لینک های خوب از سایت های معتبر چقدر میتوانند مفید باشند. برای این که بتوانید از این مزایا بهره ببرید٬ میتوانید از پست‌های مهمان استفاده کنید و برای وبلاگ های معتبر بنویسید.

۸- نظرات :
نظرات در وبلاگ شما نقش مهمی را ایفا می کنند. آنها در همان صفحه ای که نوشته شما حضور دارد می مانند و توسط گوگل ایندکس می شوند. پس ارزشی برابر با نوشته‌ی شما دارند. پس نظرات اسپم می توانند به نوشته شما آسیب وارد کنند٬ تا جایی که امکان‌اش هست و می توانید از تایید نظرات حاوی “خوب بود” و .. خودداری کنید چون میتوانند به نوشته شما حتی اگر کم باشد آسیب وارد کنند.

۹- سرعت لود سایتتان:
سرعت بارگذاری یک وبسایت از مهم‌ترین مواردی است که گوگل بر آن ارزش می‌نهد. سایت هایی که سرعت بارگذاری پایینی دارند٬ کمتر توسط گوگل بازبینی میشوند و همینطور کاربران تمایلی به گذراندن وقت خود به جهت انتظار کشیدن برای بارگذاری یک سایت ندارند. استفاده از ابزارک ها و پلاگین ها٬ جاوااسکریپت های نه چندان ضروری و .. می تواند سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش دهد.طبقه بندی: روش بهینه سازی سایت،  گوگل،  سئو،  کسب و کار اینترنتی، 
برچسب ها: کسب و کار اینترنتی، سئو، گوگل، وبسایت،  
دنبالک ها: آموزش کسب و کار اینترنتی|کسب و کار اینترنتی،  

تاریخ : چهارشنبه 25 فروردین 1395 | 11:09 ب.ظ | نویسنده : baran behfar | نظرات