آموزش کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار اینترنتی

جدیدترین مطالب

آموزش بهبود عنوان ایمیل دربازاریابی مجازی

آموزش بهبود عنوان ایمیل دربازاریابی مجازی

مخاطبان شما، یک 
ایمیل را با موضوعش قضاوت می کنند. با وجود اینکه موضوع قسمت کوچکی از پیام شماست اما اصلی ترین عامل جذب مخاطب است.
موضوع در واقع اولین تاثیری است که شما بر روی دریافت کننده ها می گذارید. موضوع ایمیل شما باید در اینباکس آنها بدرخشد تا محتوای ایمیل شما توسط مخاطبان باز شود، خوانده شود و بر روی آن کلیک شود! در ادامه به ذکر ۱۹ نکته ی میپردازیم که به شما در جذاب کردن موضوع ایمیل کمک می کند.
آموزش کسب و کار اینترنتی چه فایده ای برای کسب و کار شما دارد؟

نکته۱

آن را کوتاه و مطبوع نگه دارید. حداکثر کلمات عنوان باید ۵۰ کلمه باشد. ممکن است دریافت نکات از این چند کلمه ی کوتاه دشوار باشد ولی این کار موثرتر است.

نکته ۲

 هیچ کسی دوست ندارد که با ربات صحبت کند. به این فکر کنید که شما با شرکتی تماس گرفته اید و نمی توانید با هیچ فردی تماس برقرار کنید. خسته کننده است. این مسئله برای ایمیل ها هم رخ می دهد. هیچ وقت از noreply@company.com. استفاده نکنید. تاکید می کنم که هیچ وقت از چنین آدرس ایمیلی استفاده نکنید. زیرا هم کمتر جذاب به نظر میرسد (در نتیجه احتمال باز کردن ایمیل کمتر خواهد بود) و هم افراد از اضافه کردن ایمیل خود در لیست ایمیل های شما خودداری خواهند کرد.

نکته ۳

 از قطعات شخصی سازی شده درعنوان استفاده کنید تا نظر ها را جلب کنید. این یک واقعیت است همه دوست دارند که نام خود را بشنوند. افزودن نام گیرنده نوعی احساس توافق ایجاد می کند. اسامی افراد را به صورت “John Doe ما می خواهیم این… را با شما به اشتراک بگذاریم” اضافه کنید.

نکته ۴

متن های preview را به ایمیل خود اضافه کنید و ببینید که چگونه نرخ باز کردن به صورت قابل توجهی افزایش می یابد. معمولا در کنار خط عنوان قرار می گیرد. متن preview باعث می شود که گیرنده ها نگاه اجمالی به ایمیل شما داشته باشند.این کار بسیار برای شما مفید خواهد بود!

نکته ۵

شفافیت چیزی مهمتراز زبان پیچیده و یا فصاحت و بلاغت است. هدف ایمیل باید مشخص، ساده و روراست باشد مگر اینکه هدف شما ایجاد یک عنوان فریبنده به منظور گمراهی و فریب مخاطبان باشید.

نکته ۶

سعی نکنید که با دادن قول های نادرست، سعی در افزایش نرخ بازکردن داشته باشید. این کار مخاطبان را می آزارد و ممکن است که با رشد زیاد لغو اشتراک مواجه شوید.

نکته ۷

در مورد اتفاق افتادنی ها صحبت کنید. اگر بازدید کننده ای سفارشی را خریداری کرده است و شما آن را از طریق ایمیل ارسال می کنید، خوب است که از موضوعی مانند “کتاب جدید شما در داخل ایمیل است” یا “راهنمای شما منتظر است!” استفاده کنید. این جمله ها بهتر از “متشکریم” در عنوان خواهد بود. این جملات مشخص می کند که چیزی در داخل ایمیل منتظر آنها است.

نکته۸

تست A/B ایده ی خیلی خوبی است. باید از این تست در تمام محتوای ایمیل خود استفاده کنید و عنوان ایمیل شما از این قضیه مستثنی نیست. عنوان هم باید تست شود.

نکته۹

یک عنوان تدافعی که بازدید کننده ها را در مسیر خود متوقف می کند کلمه ی “اضطراری” است. استفاده از فرجه هایی مانند “فقط امروز ” یا “تنها ۲۴ ساعت فرصت دارید” مخاطبان شما را تشویق می کند که بجای اینکه خواندن آن را تا زمان دیگری به تاخیر بیاندازند همین حالا کاری انجام دهند- به تاخیر انداختن ممکن است موجب فراموش شدن شود.

نکته ۱۰

چگونه مخاطبان از ایمیل شما بهره مند می شوند؟ آن را شفاف بیان کنید. برای مثال عبارت” نرخ باز کردن را تا ۵۰ درصد همین امروز افزایش دهید” خیلی جذاب تر از “چگونه نرخ باز کردن را افزایش دهیم” است.

نکته ۱۱

تا حد امکان از جزئیات خسته کننده بپرهیزید. این کار کلمات را به هدر می دهد. برای مثال اگر تاییدیه سفارش ارسال می کنید ایا این عبارت ” سفارش شما در حال پردازش است” بهتر از “سفارش شماره ی ۹۴۳۵۸۹۳۴۵۸۳۵۸ طبق ضوابط و در واحد مربوطه در حال پردازش است” نیست؟

نکته ۱۲

ایمیل را در زمان مناسب و با عنوان مناسب ارسال کنید. ارسال ایمیل انگیزشی کاری و مهارت سازمانی در ساعت ۴:۴۵ بعد از ظهر وقتی که بیشتر افراد در حال ترک محل کار خود هستند چه سودی خواهد داشت ؟

نکته ۱۳

مانند عنوان بلاگ ها استفاده از اعداد در عنوان یک روش کارامد است. مردم لیست های شماره دار را دوست دارند و وقتی که اعداد استفاده شوند کنجکاوی افراد هم افزایش می یابد.

نکته ۱۴

پرسیدن یک سوال در عنوان هم می تواند مخاطبان را جذب کند. با پرسیدن سوالی آن را مشارکت دهید مانند “ایا شما این اشتباهات سئو را انجام داده اید؟” یا “می دانید که چه چیزهایی در سایت شما اشتباه است؟”.

نکته ۱۵

اگر نمی توانید از قطعات شخصی سازی شده در عنوان استفاده کنید( یا نمی خواهید) از کلمات “شما” یا “برای شما” استفاده کنید زیرا استفاده از این کلمات نشان می دهد که آنها را مستقیما مورد خطاب قرار داده اید.

نکته ۱۶

از اطلاعاتی که مربوط به کارهایی است که مخاطبان شما تاکنون انجام داده اند استفاده کنید. چه فرم هایی را تاکنون پر کرده اند؟ در چه صنعتی قرار دارند؟ این گونه مخاطبان را مورد هدف قرار دهید.

نکته ۱۷

یک تاکتیک شخصی سازی دیگر که برای عنوان استفاده می شود استفاده از موقعیت جغرافیایی است. سایت های Livingsocial و Groupon بخوبی این کار را انجام می دهند. پیشنهادات یا اخباری که مربوط به مکان منحصر به مکان جغرافیایی مخاطب باشد قطعا می تواند نرخ باز کردن را افزایش دهد.

نکته ۱۸ 

کاری کنید که مخاطبان احساس خاص بودن پیدا کنند. ایجاد عنوان هایی مانند “تنها برای مدیریت محترممان” می تواند سحر آمیز باشد.

نکته ۱۹ 

در استفاده از حروف بزرگ افراط نکنید. در حقیقت برای استفاده از حروف بزرگ قواعد گرامری را دنبال کنید. برای مثال گفتن “OPEN NOW AND RECEIVE A FREE TRIAL” باعث بازکردن ایمیل توسط مخاطبان نمی شود. در واقع اثر معکوسی دارد.

حتی اگر یک پیشنهاد خیره کننده داشته باشید ولی وقتی ایمیل شما باز نشود، هیچ گاه دیده نخواهد شد. شما محتوای جذابی برای دیده شدن دارید، فقط باید در عنوان، این جذابیت را ثابت کنید.

ترجمه توسط مسترکاما
طبقه بندی: آموزش ایمیل مارکتینگ،  آموزش، 
برچسب ها: بازاریابی مجازی، آموزش، محتوا، سئو، مدیریت،  

تاریخ : چهارشنبه 4 فروردین 1395 | 06:13 ب.ظ | نویسنده : baran behfar | نظرات